مهاجرت به ترکیه

 

گروه فنی مهندسی و آموزشی آرکا این مقاله را در اختیار شما قرار داده است که شما را در امر مهاجرت به ترکیه راهنمایی کند و از شرایط مهاجرت به ترکیه آگاه سازد.

 

شرایط مهاجرت به ترکیه

ترکیه کشوری توریستی واقع در اوراسیا و شبه جزیره بالکان در جنوب شرق اروپا می باشد که با کشورهایی همچون نخجوان، ارمنستان، یونان، سوریه، قبرس، بلغارستان، آذربایجان و عراق همسایه می باشد و با دریای مدیترانه مرزآبی دارد. پایتخت این کشور شهر آنکاراست و بزرگترین شهر آن استانبول می باشد. زبان رسمی مردم این کشور زبان ترکی استانبولی و زبان نوشتاری آن‌ها لاتین است و واحد پول آن ها نیز لیر ترکیه می باشد و دین رسمی این کشور اسلام می باشد.

برای زندگی در این کشور لازم است ، اطلاعاتی درمورد ترکیه داشته باشید. ترکیه به علت داشتن آب و هوای خوب و خنک و جلگه ای شرایط زندگی خوبی را فراهم کرده است و دارای مکان های دیدنی زیادی می باشد و همین موضوع باعث شده است سالانه توریست های زیادی به این کشور سفر کنند.

دولت کشور ترکیه در طی سال های اخیر توانسته است بهترین شرایط رفاهی را برای مردم این کشور فراهم کند. و همچنین به علت پایین بودن هزینه های زندگی توانسته توجه افراد زیادی را برای مهاجرت به خود جلب کند. بنابراین زندگی در ترکیه می تواند آینده‌ی درخشانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

عدم اختلاف طبقاتی در ترکیه، باعث ارتقاء سطح فرهنگ مردم شده و همین امر باعث به وجود آمدن امنیت و آرامشی نسبی در سطح کشور شده است. و این اوضاع بهانه­‌ای برای ترغیب بسیاری از مردم جهان برای مهاجرت و زندگی در این کشور شده است.

آشنایی با شرایط مهاجرت به ترکیه

یکی از مهمترین و اساسی ترین شرایط اقامت در ترکیه، داشتن صلاحیت می باشد. این شرط پس از انتخاب روش های مهاجرت و اقامت در ترکیه، مورد بررسی قرار می گیرد که پس از آن باید مدارک لازم خود را نسبت به اخذ ویزا در سفارت ترکیه اقدام کنید. برای گرفتن و اقدام کردن ویزا خود بهتر است توسط مشاورن زبده ، روش مهاجرت و تهیه مدارک و درخواست اخذ ویزا را در جریان بیندازید.

شما با انتخاب روش های مهاجرت و سپری کردن مراحل ذکر شده میتوانید به روش دلخواه خود برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنید برای بهره مندی از شرایط مهاجرت به ترکیه  در ادامه با ما همراه باشید.

sh-How-Turkish-Citizenship-Taken-Iranians

اقامت ترکیه

اقامت در ترکیه به دو صورت می باشد. به اقامت هایی که مدت محدودی دارند (مثلا یکسال) اقامت موقت ترکیه می‌گویند و به مجوزی که طبق آن می‌توانید برای نامحدود در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، اقامت دائم ترکیه می‌گویند.

در صورتی که قصد دارید برای اقامت موقت یا اقامت دائم ترکیه اقدام کنید. ابتدا بهتر است که از شرایط زندگی و کار در این کشور آگاهی کامل داشته باشید و سپس به برای اخذ اقامت ترکیه اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید که مقاله‌های زندگی در ترکیه و بررسی کامل بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و کار را به سایت …. مراجعه فرمایید.

 

خرید-ملک-در-ترکیه-جهت-اقامت

مزایای اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه مزایای زیادی برای شما به همراه دارد.

· فرزندان شما با اخذ اقامت ترکیه می توانند از مزایای تحصیل رایگان در مدارس دولتی ترکیه بهرمند شوند

· همچنین ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی بین المللی را به راحتی می توانید انجام دهید

· از آنجا که شما با دریافت اقامت ترکیه مقیم کشور ترکیه محسوب می شوید به راحتی می توانید از داخل ترکیه درخواست ویزای کشورهای اروپایی و کانادا را از سفارت این کشورها انجام دهید

· بسیاری از مهاجرین به ترکیه به چشم یک سکوی پرتاب نگاه می کنند که با مهاجرت اولیه به ترکیه اقدامات بعدی را برای مهاجرت به اروپا و اخذ ویزا را انجام می دهند

· اخذ ویزای کانادا با داشتن اقامت ترکیه و گردش بانکی در ترکیه از شانس بالاتری برخوردار است .

قوانین-شهروندی-۲۰۲۰-ترکیه

راه های مهاجرت به ترکیه

 

مهاجرت از طریق ازدواج

طبق قانون کشور ترکیه برای اقدام کردن از این روش بایستی با فردی که شهروند ترکیه می باشد ازدواج کنند حائز اهمیت است با شخصی که پناهنده است ازدواج امکان پذیر نمی باشد.

در این روش باید به چند نکته توجه کنند، ابتدا باید حداقل 18 سال سن را دارا باشند، هر دوشخص باید در زمان ازدواج مجرد باشند و ازدواج صوری نباشد (ازدواج قبلی در صورتی که همسر سابق فوت شده باشد و یا طلاق گرفته باشد و در صورتی که مدرک لازم وجود داشته باشد صورت نمی گیرد)، حائز اهمیت است برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج به آنها اقامتی 3 تا 5 ساله اعطا می گردد و در صورتی که ازدواج آنها ادامه پیدا کند و در ترکیه ثبت شده باشد می توانند برای اقامت دائم خود اقدام کنند، همچنین باید ازدواجشان حقیقی و برپایه علاقه باشد و صرفا برای اخذ اقامت این کشور نباشد زیرا در مدت این 5 سال تحت نظرارت می باشند و مورد بررسی قرار می گیرند که با همسر خود زندگی می کنند یا خیر.در صورتی  که به تمامی شرایط ذکر شده توجه داشته باشید میتوانید از این راه اقدام کنید.

10-1(1)

مهاجرت از طریق تحصیلی

در این روش ابتدا شما باید در آزمون تومر شرکت کرده باشید و مدرک تومر را داشته باشید. دانشگاه های دولتی ترکیه و همچنین دانشگاه های خصوصی ترکیه هر ساله اقدام به ثبت نام دانشجویان بین المللی در ترکیه می نمایند. سپس باید برای پذیرش دریک دانشگاه در ترکیه مدارکی را جهت تحصیل خود ارائه کنید. همچنین شما برای اخذ ویزای تحصیلی می توانید از سفارت کشور خودتان و یا از کنسولگری کشور ترکیه اقدام کنید. از دانشگاه های معتبر ترکیه می توان به دانشگاه های بلکینت، فنی خاورمیانه، فنی استانبول، کوش، صابانچی و… اشاره کرد. پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه رشته های روانشناسی، مهندسی IT، زمین شناسی، زبان و ادبیات ترکی و… می باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. شما می توانید در زمینه های ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کنید.

مبلغ های موردنیاز برای سرمایه گذاری در زیر شرح داده شده است :

·         سرمایه گذاری برای ثبت شرکت527.057 لیر

·         سرمایه گذاری برای خرید ملک 250 هزار دلار

·         سرمایه گذاری از طریق دیگر راه ها حدودا 500 دلار

مهاجرت از طریق کار

افرادی که قصد دارند از طریق کار مهاجرت کنند باید از طرف ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشند. برای کسب پیشنهاد کاری می توانند  به صورت حضوری بدون نیاز به اخذ ویزا به مدت 90 روز سفرکنند و به دنبال کار باشند و یا از طریق وب سایت های کاریابی در ترکیه به دنبال کار مناسب باشند. در صورتی که متقاضی موفق به یافتن کار مورد نظر خود شد، کارفرما باید درخواست متقاضی را طی ده روز کاری در سایت وزارت کار ترکیه ثبت نماید و پس از آن فرد در نود روز فرصت دارد تا مدارک خود را به اداره کشور ارائه دهد و میتواند کارت اقامت ترکیه را دریافت نماید. حائز اهمیت است پیدا کردن کار در ترکیه  دشوار می باشد از این رو کسانی که به زبان ترکی آگاه می باشند شانس بیشتری برای یافتن کار دارند. مشاغل مورد نیاز این کشور مهندس IT  می باشد.

istanbulhamrah-اخذ-اقامت-ترکیه-از-طریق-کار(1)

مهاجرت از طریق پناهندگی

طبق قانون ترکیه پناهندگان در این کشور اجازه کار یا تحصیل را ندارند. متقاضیان برای پناهنده شدن در این کشور باید در ترکیه حضور داشته باشند و سپس باید  به پلیس ترکیه درخواست پناهندگی خود را ارائه نمایند و در صورتی که با درخواست آنها موافقت شد می توانند در کمپ های پناهندگی زندگی کنند. گروه فنی مهندسی و آموزشی آرکا این روش برای مهاجرت به ترکیه را پیشنهاد نمیکند زیرا علاوه بر نداشتن سیستم حمایتی کامل در این کشور در معرض خطر می باشند.

 

جهت مشاوره و اطلاع بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

وضعیت-پناهندگان-در-کشور-ترکیه-و-شرح-پناهندگی-3(1)