آیین نامه و ضوابط مجتمع فنی و آموزشی آرکا

 

 1- رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی در طول دوره در آموزشگاه الزامی است.

 

 2- از آنجا که تمامی هماهنگی ها بین آموزشگاه و هنرجویان محترم از قبیل تعویق کلاس، اعلام کنسلی، کلاس فوق العاده، امتحانات و … از طریق تماس وسامانه پیامکی صورت میگیرد، لذا در ارائه شماره تلفن همراه خود، دقت لازم را مبذول فرموده و هرگونه تغییرات در این خصوص را در اسرع وقت به مسئولین ثبت نام اعلام فرمایید.

 

3- هنرجویان گرامی روز شروع دوره می بایست نسبت به تسویه حساب کامل دوره (به صورت نقد یا اقساط) و صفر نمودن بدهی خود اقدام نموده و سپس در دوره حاضر شوند. در غیر اینصورت عواقب عدم تکمیل ثبت نام به عهده خود هنرجو است.

 

4- عودت شهریه در صورت انصراف و جابجایی کلاس در مجتمع آموزشی آرکا، فقط مطابق با شرایط ذیل قابل اجرا خواهد بود:

– در صورت انصراف هنرجو یک هفته قبل از شروع دوره، چنانچه كل شهريه از سوي كارآموز پرداخت شده باشد، 20در صد كسر و 80 در صد عودت داده می شود. در صورت پرداخت مبلغی از شهریه (مبلغ پیش پرداخت) از سوی هنرجو ، 20 درصد از کل شهریه مصوب کسر و مابقی آن مي بايست عودت داده شود .

– از ساعت 24 روز کاری قبل از شروع دوره به بعد در صورت انصراف هیچگونه شهریه ای عودت داده نمی شود.

و به هیچ وجه امکان جابجایی به کلاس و ساعت دیگر وجود ندارد.

– در صورت انصراف از یک کلاس، امکان ثبت نام مجدد برای همان کلاس وجود ندارد.

 

5- جهت حفظ شأن استاد و حرمت محیط آموزش، از بردن هر گونه خوراکی و آشامیدنی به داخل کلاس ها خودداری نمایید.

 

6- ضبط جلسات تدریس به صورت صوتی مجاز می باشد.

 

7- استفاده از تلفن همراه در کلاس ممنوع است.

 

8- درصورتي كه هنرجو عمداً يا در اثر سهل انگاري و يا به علت عدم توجه به فرمایشات مربي و مقررات كارگاهي و غيره خساراتي به سخت افزارها، تجهيزات، لوازم اندازه گيري، تابلوهاي آموزش، ابزار، ساختمان و ساير اموال مجتمع فنی و آموزشی آرکا وارد كند موظف است خسارات را ( مطابق تشخيص و برآورد مجتمع ) جبران نمايد.

9- هنرجو موظف است از بحث يا عنوان كردن هرگونه مباحث غير فني و يا مطالبي كه با برنامه درسي ، اهداف وشئونات مجتمع مغايرت داشته باشد جداً خودداري نمايد.

 

10- ايام يا جلسات غيبت موجه يا غير ضرور هنرجو (كه در برگه هاي آمار حضور و غياب كلاس مربوطه منعكس و درج ميگردد) جزء زمان آموزش اجرا شده از موضوع اين قرارداد منظور مي شود و مجتمع آموزشی تعهدي مبني بر جبران آنها نخواهد داشت . درصورتي كه ميزان غيبت كارآموز بيش از 3 جلسه متوالي و يا 5 جلسه متناوب باشد‚ مجتمع آموزشی مختار است كه از حضور هنرجو جلوگيري نموده و اين قرارداد را ( بدون التزام به استرداد هيچ مبلغي ) ملغي نمايد.

 

11- هنرجو مي بايد رأس ساعت شروع به محوطه مجتمع آموزشی وارد و بلافاصله پس از پايان جلسات درسي روزانه ، محوطه آموزش را ترك نموده و از هرگونه رفتار سوء و يا هرگونه بي انضباطي و اختلال در كلاس ها يا كارگاه ها خودداري نمايد .

 

12- هنرجو موظف است تكاليف درسي كه از طرف مربيان مجتمع آموزشی به او داده مي شود را انجام داده و مطالب آموزشي تدريس شده را مطالعه و فراگيري نمايد و از طرح سئوالات بي محتوي و متوقف كننده برنامه اصلي كلاس پرهيز  نمايد.

 

13- در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد برگزاری کلاس های درسی و یا پرسنل مجتمع آموزشی به هیچ وجه شخصاً وارد عمل نشده و مشکلات و مسائل آموزشی واداری خود را با مدیر آموزش در میان بگذارید. مدیریت متعهد می گردد بدون فوت وقت شخصاً به آنها رسیدگی نماید.

 

14- صدور مدرک در پایان دوره آموزشی برای دانشجویان گرامی مشروط به موارد ذیل می باشد:

– دریافت نمره قبولی در آزمون تئوری فنی و حرفه ای و نمره عملی از استاد محترم با توجه به مواردی از قبیل: حضور فعال در بحث های مطرح شده در کلاس، حضور پیوسته و به موقع در ساعات اعلام شده، پروژه های تحقیقاتی گروهی، به دست آوردن حد نصاب نمره در امتحان میان ترم و پایان ترم و انجام سناریوهای عملی در کلاس

– تسویه حساب کامل و نداشتن غیبت غیر مجاز که میزان غیبت مجاز معادل 10% از کل جلسات کلاس (به غیر از کمپ ها)  می باشد.